Косумель

Готелі
Опис курорту

Косумель – найбільший острів Мексики (14 км в ширину і 53 км в довжину), розташований в 19 км на схід від півострова Юкатан. Це один з кращих курортів Мексики завоював популярність своїми дивними красами підводного світу і другим у світі за величиною кораловим рифом. Його протяжність понад 700 км і він поступається тільки Великому Бар’єрному Рифу в Австралії.
Курортне життя острова сконцентроване вздовж білих піщаних пляжів західного узбережжя і займає всього лише 3% всієї території острова, на решті частини розташований Національний Парк. Косумель найбільший населений острів Мексики (14 км в ширину і 53 км в довжину). Розташований в 19-ти км на схід від півострова Юкатан, провінції Кінтана Роо (Quintana Roo) в західній частині Карибського моря. Це один з найбільш значних курортів Карибської Мексики, чудове місце для дайвінгу та риболовлі. Цей курорт завоював популярність не тільки дивними красами підводного світу, але і тим, що це частина другого в світі за величиною коралового рифу. Жак Ів Кусто зняв тут не один документальний фільм про підводні багатства острова.
Отже, ви на острові Косумель. Готелі знаходяться в північно-західній і південній частині острова, а кращі місця для занурень все ж на півдні острова і це треба врахувати при виборі місця проживання, щоб менше часу витрачати на їзду до місць занурень. Не зайве поцікавитися чи є дайв-клуб в готелі. Відразу зауважу, що вартість одного занурення, з орендою всього спорядження, близько 40 доларів США. В основному в клубах працюють інструктори PADI та CMAS, рідше можна зустріти інструкторів NAUI та FFESSM. Причина особливої популярності Косумеля серед аквалангістів усього світу – це наявність великої кількості місць занурень світового класу. Офіційна преса відносить Косумель до одного з трьох кращих у світі місць для заняття дайвінгом, а «батько акваланга» Жак Ів Кусто віддає йому пальму першості.
Клімат
Типовий для всіх Карибських курортів. Середньорічна температура з травня по листопад 27 градусів С, з листопада по травень 25 градусів С.
Морські мешканці
Губани, риби-метелики, снапери, групери, барракуди, риби-ангели, морські коники, риби-скорпіони, губки, креветки, краб, морські зірки, молюски, гребінки, равлики, блакитні і білі. Якщо ви летите до столиці Мексики, міста Мехіко, або Канкуна (Cancun), у такому випадку до острова Косумель можно дістатися літаком. З Канкуна є ще один шлях до Косумеля – переїзд на автобусі до містечка Плайя дель Кармен (Playa del Carmen), а потім невеликим пароплавом до м. Сан Мігель (San Miguel). Варіант з Канкуна із зупинкою в Плайя дель Кармен має свої переваги. З Плайя дель Кармен можна здійснити поїздки в екологічні парки Шельха (Xel-Ha) і Шкарет (Xcaret), де є можливість з маскою та ластами зануритися в різнокольоровий підводний світ звивистих бухточок, а в Шкареті оглянути не тільки археологічні зони, зоопарк та акваріум, но ще й скупатися з дельфінами, подивитися шоу дельфінів та вечірній спектакль з індіанською екзотикою «Нічний Шкарет». Тут же, недалеко, знаходиться один з найкрасивіших церемоніальних центрів цивілізації майя – Тулум (Tulum).
У 23 кілометри на південь від Сан Мігеля знаходиться пляж Паланкар та Національний Парк підводного плавання (Parque Nacional Submarino de Palancar) – по праву визнаний одним з кращих місць для заняття підводним плаванням і рибною ловлею. Тут знаходиться другий за довжиною риф планети, з величезною кількістю різноманітних коралів, в тому числі і чорних коралів. Велика різноманітність різнокольорових риб створює неповторний ефект навколишнього підводного світу. Водна гладь спокійна, але, як на більшості рифів Косумеля, тут досить сильна підводна течія. Занурення здійснюється з катера вище за течією і пірнальники зазвичай дрейфують уздовж рифу, немов парячи в невагомості, маневруючи легкими рухами ласт, насолоджуючись польотом у підводному світі. З північного боку рифу знаходиться Підкова Паланкара – утворена півколом гігантських коралових атолів. Місцеві пірнальники встановили на бетонному постаменті в центрі Підкови статую Христа і назвали її – Святий Покровитель Океану. Це прекрасне місце, щоб зробити фотографію на пам’ять.
Після глибин Паланкара можна відправитися на мілководні рифи, де білий пісок і дно, покрите віялами коралів, де в печерках ховаються зграйки різнокольорових риб і подекуди стирчать вуса лангустів, в сусідстві з зеленими головами мурен. Тут порхають риби метелики, риба ангел зморить великими немигаючими очима, а перламутрові, з зеленим відливом, риби папуги чистять корали. Бугор Чонкіна – це ботанічний сад Косумеля. Крім того, звідси беруть початок кілька проходів, що переходять у великий грот, який йде глибоко в глиб острова. Але плавати тут можуть тільки аквалангісти зі спеціальною підготовкою і в супроводі інструктора.
Ще одне популярне місце на Косумелі – Райський риф (Paraiso Reef) – два довгих коралових гребені, що йдуть паралельно берегу на невеликій глибині. Життя коралового рифу має своє власне життя, зі своїм ритмом, з косячками дрібних рибок і барракудами, чиї зуби і висунута вперед нижня щелепа, нікого не залишить байдужим. З граціозно парящими скатами, незграбними черепахами і загадкою морів, дельфінами.
Нічні занурення – якесь відмінне та заворожуюче дійство. Коли основна частина риб знаходиться в сонному стані і по коралах ковзають бліки від ліхтарів, краби, лангусти і восьминоги вибираються на риф у пошуках їжі. Неможливо оглянути всі рифи Косумеля. Тепла вода (27–30 градусів за Цельсієм) і прекрасна видимість, мексиканський колорит і висококласне готельне обслуговування, тут можна зустріти пірнальників, які приїхали сюди і вп’яте і вдесяте. Підводний світ зачаровує, і ще довго потім сниться цей голубуватий світ, зі своїми звуками, пружним середовищем та бульбашками, що йдуть вгору, до світла.
Кращі готелі
За рейтингом Турправди