Мюнхен

Готелі
Опис курорту

Мюнхен, адміністративний центр землі Баварія, посідає перше місце в списку найбільш популярних німецьких міст. У Мюнхені, згідно з опитуваннями, хотіли б жити багато громадян Німеччини, сюди щороку приїжджає понад три мільйони туристів з усього світу. З чого ж складається чарівність цього міста?
Столиця Баварії розташована в центрі Швабсько-Баварського плато, оточена западинами озер Аммерзее і Штарнбергерзєє. Своїм виникненням місто зобов’язане насамперед річці Ізар, яка перетинає його з південного заходу на північний схід. Найвищою точкою є гора Варнберг (578 метрів над рівнем моря).
З населенням близько 1,3 млн жителів, Мюнхен є третім за величиною містом ФРН. У ньому знаходяться резиденції уряду, парламенту і сенату Баварії. Мюнхен – метрополія півдня Німеччини, – радісний і окрилений, з чудовими архітектурними пам’ятками королівського минулого Баварії. Перлинами архітектури є церква Фрауенкірхе та готична ратуша. Це місто є суцільною пам’яткою, привітною і зі своїм характерним стилем. Мюнхен – це ще і місто парків, серед яких особливо виділяється Англійський сад, заснований ще в 1789 році – один з найбільших парків світу.
У Мюнхена багато епітетів: «Афіни на річці Ізар», «метрополія з ласкавим серцем», «столиця пива і бароко», «таємна столиця Німеччини» … Мюнхенці, як і всі баварці, вважаються особливо егоцентричним, адже Баварія, як відомо, найнезалежніша з німецьких земель. Спочатку було просто селище «Муніхію» біля річки Ізар. У 1158 герцог Генріх Лев повелів побудувати тут дерев’яний міст, завдяки чому торгівля в цих місцях виявилася під його контролем. Селище перетворилося на фортецю, фортеця в місто і в 1180 році він був навіть тимчасово проголошений столицею німецького рейху. Перші правителі міста поклали початок колекціям мистецтва, якими славиться Мюнхен: в XVI столітті був побудований найбільший собор Німеччини епохи Відродження (собор св. Михайла) і відкритий перший музей на північ від Альп («антикварій» в Резиденції). У XVII столітті Мюнхен вважався «німецьким Римом».
У 1789 році князь Карл Теодор заснував тут перший громадський парк – Англійський сад, який є зараз одним з найбільших і найкрасивіших у світі. З 1806 року в Баварії відзначають знаменитий «Октоберфест», який був вперше проведений королем Максом Йозефом I з нагоди одруження його сина – майбутнього короля Людвіга I. Зайнявши престол, він оголосив, що хоче зробити Мюнхен містом, яке «прославить Німеччину так, що ніхто не зможе сказати, що він знає Німеччину, якщо він не бачив Мюнхена». Перш за все, Людвіг I збагатив місто чудовими спорудами в класичному стилі. До них відносяться грецькі храми на Королівська площа, де зараз знаходиться кілька музеїв, і будівлі на Людвігштрассе між павільйоном полководців і Аркою Перемоги. Втративши престол через любовні історії з іспанської танцівницею Лолою Монтес в революційному 1848 році, Людвіг I передав його своєму синові Максу II. Він продовжив традиції батька, прикрасивши Мюнхен новими прекрасними будівлями та залишивши після себе Максиміліанштрасе і «Максиміліанеум», де зараз знаходиться Баварський парламент. Його син Людвіг II, навпаки, практично нічого не будував в місті та вважав за краще займатися творенням «казкових замків» в околицях Мюнхена.
«Золотий вік» Мюнхен пережив на рубежі XIX-XX ст. , перетворившись в один з європейських центрів авангардизму і колиску німецького модерну. Великий поштовх розвитку Мюнхена дали минулі там Олімпійські ігри 1972 року. У Мюнхені безліч визначних пам’яток. Серед них Пінакотека – одна з найзнаменитіших картинних галерей світу, «Ленбаххаус з його колекцією робіт В. Кандинського, музей античної культури «Glipotek», Державний музей єгипетського мистецтва, національний і етнографічний музеї … Тут є музеї іграшок, полювання і рибальства, музичних інструментів, нічних горщиків, моди … Музичним серцем Мюнхена є Центр культури Am Gasteig




Ініші курорти
Кращі готелі
За рейтингом Турправди